Biblioteka

Biblioteka szkolna to pomieszczenie klasowe usytuowane tuż przy drzwiach wejściowych do szkoły, więc łatwo do niej trafić. Jest przytulna, w ciepłych barwach i jest w niej kącik czytelniczy, gdzie uczeń zmęczony trudami zdobywania wiedzy może w spokoju i ciszy zagłębić się w lekturę lub po prostu odpocząć.

Biblioteka ma średniej wielkości księgozbiór (około 6300 egz.)  niemniej  w dużej mierze składa się on z  książek nowych, interesujących i ładnie wydanych. W wystarczającej liczbie zgromadzone są również lektury omawiane na lekcjach jęz. polskiego.

Zapraszamy, odwiedzajcie bibliotekę i czytajcie, bo jak twierdzi Jarosław Iwaszkiewicz „Czytanie to jest odnajdywanie  własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.”

GODZINY PRACY

WTOREK          ŚRODA         CZWARTEK        PIĄTEK

9:30 - 14:30   ............   ............

FANPAGE BIBLIOTEKI

Zachęcamy do polubienia fanpage'a biblioteki "Bibliotekadwójki" - zobacz tu

KLASA II D NA WYCIECZCE W BIBLIOTECE UNIWERSYTECKIEJ

UWAGA! UWAGA! - NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Zakupiliśmy już książki dla szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kto z Was był w bibliotece, ten wie, że te książki można już wypożyczać, przynajmniej część z nich, bowiem proces wprowadzania ich na stan biblioteki trochę potrwa, ale z każdym dniem na półkach jest coraz więcej nowych książek.

Wystarczy przyjść, popatrzeć, przejrzeć, no i wypożyczyć. Nie zmarnujcie takiej szansy, bo są to książki, które sami wybraliście. Naprawdę są ciekawe, pięknie wydane, grube i cienkie, wesołe i smutne, o różnorodnej tematyce i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Nie zastanawiajcie się długo,  przychodźcie i wypożyczajcie!!!!

KONKURS HISTORYCZNY "JÓZEF PIŁSUDSKI - PRZYWÓDCA I MARSZAŁEK"

W dniu 29 listopada Kamil Mistian, Julina Skwarczewski i Szymon Szmitka - uczniowie z klasy IId - zdobyliśmy II miejsce w konkursie historycznym "Józef Piłsudski - przywódca i marszałek".

Organizatorem była Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, przy ul. Pomorskiej 96 a.

Kamil, Julek oraz Szymon, wykazali się dużą wiedzą i w finale do zwycięstwa zabrakło im tylko 0,5 punktu. Pytania były bardzo szczegółowe i nie tak łatwo było pokonać niemal wszystkie inne drużyny.

Brawo chłopaki!

CZYTAMY DZIECIOM
W ZAPRZYJAŹNIONYCH PODSTAWÓWKACH I PRZEDSZKOLACH.

W październiku i listopadzie odwiedziliśmy dwukrotnie Szkołę Podstawową nr 23 i Szkołę Podstawową nr 70, by poczytać dzieciom bajki, byliśmy również w Przedszkolach Nr 71 oraz Nr 100.

W październiku przy okazji święta Hallowen czytaliśmy dzieciom wybrane historyjki z książki  Iwony Chmielewskiej pt. "Domowe duchy". Żeby było ciekawiej, przebraliśmy się za duszki, a czerwone czapeczki dodawały nam mocy.

W listopadzie natomiast przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, więc z tej okazji czytaliśmy dzieciom bajki o misiach, urozmaicając czytanie prezentacją pantomimy w wykonaniu Darii Michalak, Krystiana Pawlikowskiego, Sebastiana Stolarskiego.

W tym roku nasza szkoła otrzymała 15 000,00 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Za te pieniądze będziemy mogli zakupić książki, których zakup sami zaproponowaliście i które macie ochotę przeczytać. Musicie jednak wykazać się odrobiną cierpliwości, bowiem procedury związane z realizacją zakupu potrwają do końca roku 2017.

BIBLIOTEKA W OBIEKTYWIE