Imieniny u Jadwigi

Zaczęło się bardzo uroczyście. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet gimnazjalistów, po ślubowaniu oraz po pasowaniu ich przez Panią Dyrektor Marię Dyhdalewicz na pełnoprawnych "dwójkowiczów". Pomocą służyła nowa Królowa Jadwiga - uczennica klasy 1 a - Amelia Zagozda.

Aby przybliżyć postać patronki szkoły, uczniowie klas pierwszych, występując w pięknych strojach, zapoznali wszystkich obecnych gości z życiorysem Jadwigi Andegaweńskiej.
Podsumowany został konkurs historyczny o Królowej Jadwidze - jej życiu i działalności.

Laureaci:
I   miejsce: Martyna Frątczak 1d,
II  miejsce: Wiktoria Demontowicz 1d
III miejsce: Natalia Kowalska 1c, Wiktoria Woźniak - 1b.

Dalsza część uroczystości nadal utrzymana była podniosłym stylu, ponieważ dotyczyła wspomnień o Janie Pawle II.
16 października 1978 roku Karol Wojtyła został pa
pieżem, zaś w tym roku, 27 kwietnia nasąpiła kanonizacja wielkiego Polaka.

Miłym akcentem szkolnego święta była krótka scenka z życia szkolnego, utrzymana w żartobliwym tonie. Rafała Jurę i Daniela Kaczmarka z klasy 3 b - członków szkolnego koła kabaretowego - można pociągnąć do odpowiedzialności za salwy śmiechu, które nastąpiły w trakcie przedstawienia.

Nadszedł czas mniej uroczystych działań - piknik. Można było skosztować smakowitych specjałów przygotowanych przez uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wziąć udział w różnorodnych grach i zabawach twórczych, zręcznościowych, ruchowych, logicznych etc. Ostatnim punktem imprezy była dyskoteka, na której wszyscy doskonale się bawili w rytm hitów muzycznych.