Imieniny u Jadwigi

Zaczęło się bardzo uroczyście. Na galowo ubrani uczniowie klas pierwszych wypowiedzieli tekst ślubowania i zostali pasowani na gimnazjalistów przez Panią Dyrektor w asyście Królowej Jadwigi.

Następnie, jako pełnoprawni uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2, we współpracy ze starszymi kolegami przedstawili sceny z życia naszej patronki oraz wspomnienie
o papieżu Janie Pawle II.

W dalszej części spotkania dominowały gry i zabawy. Odbył się konkurs międzyklasowy na najdłuższe korale Królowej Jadwigi, który wygrała klasa 2b, a w wyniku pracy wszystkich klas "korkowe perły" dały długość ponad 40 m.

Dla najmłodszych gości przygotowane zostały różnorodne atrakcje w postaci kolorowanek, rysowanek, gier manualnych, gier logicznych.

Młodzieżowa Grupa Inicjatyw Obywatelskich zorganizowała zestaw ćwiczeń i zabaw pod hasłem "Gotowi? Do sportu? Start!". Wśród ruchowych niespodzianek pojawiły się m.in.: skakanka, hula hop, "narty", "taneczne krzesła", a także kącik zdrowia z owocowo - warzywnymi przekąskami i pomiarem BMI.