Ekopracownia

W ramach konkursu
„Moja wymarzona ekopracownia 2015”

zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi nasze gimnazjum mogło zrealizować zadanie zgłoszone do konkursu pn. : „Pracownia ekologiczna w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Łodzi”.

Wartość ogólna zadania wynosiła 36.780,00 zł.

Wysokość oraz forma dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi to kwota 34.280,00 zł.

Nowo wyposażona pracownia ekologiczna pozwoli poszerzyć ofertę ekologiczną, uatrakcyjni lekcje chemii, biologii, geografii, a nade wszystko zwiększy świadomość ekologiczną naszych uczniów, a przez nich społeczności lokalnej.

link do strony: www.zainwestujwekologie.pl

W ekopracowni nasi uczniowie mogą korzystać z tablicy interaktywnej, mikroskopów i uczniowskich zestawów doświadczalnych. Jak również obserwować hodowlę patyczaków, roślin i rafę koralową z rybkami „Nemo”.