Jestem Fair

Kolejna edycja projektu za nami i Gimnazjum nr 2 ciągle w czołówce. Przypominamy, że nadrzędnym celem naszych działań było propagowanie idei fair play, jako edukacyjnego elementu zwalczania rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu oraz upowszechnianie postawy większego zrozumienia i tolerancji dla innych osób, kultur i wyznań w sporcie i w życiu na co dzień.

Tegoroczne zadania konkursowe:
- zorganizowanie międzyszkolnego turnieju sportowego (G.2 we współpracy z Gimnazjum nr 1),
- uczestniczenie w zawodach na orientację w Lesie Łagiewnickim,
- kibicowanie "fair play" podczas wydarzeń sportowych w Łodzi (mecz MŚ w siatkówce Rosja - Iran),
- zorganizowanie konkursu literackiego dotyczącego tolerancji,
- przygotowanie dwóch wystawy z realizacji projektu.

IV edycja "Jestem Fair" została podsumowana bardzo uroczyście w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi 11 grudnia 2014 roku. Organizatorami uroczystości byli: Wydział Edukacji Miasta Łodzi, Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego i Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1.

Uczniom szkół, które zajęły trzy pierwsze miejsca (Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 17, Gimnazjum nr 2) wręczono puchary, cenne nagrody i upominki.

Bądźmy ciągle Fair i grajmy dalej. Gratulacje!