Konkurs „Na tropie bożonarodzeniowych tradycji” zorganizowany w naszym gimnazjum, w którym udział wzięli uczniowie klas integracyjnych miał na celu kultywować tradycje bożonarodzeniowe, integrować młodzież, inspirować do twórczego rozwiązywania problemów oraz umożliwić uczniom prezentowanie własnych umiejętności, wykonywanie zadań we współpracy z innymi. Istotą spotkania była dobra zabawa w miłej, świątecznej atmosferze.

Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. Uczniowie mieli okazję wykazania się wiedzą z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyki, języka angielskiego, umiejętnościami plastycznymi i wokalnymi. Należało wykonać m.in. bombkę choinkową, ozdobną gwiazdę, policzyć ile składników potrzeba na świątecznych sernik czy też podsumować kwotę świątecznych zakupów.

Mimo, iż spotkanie miało zamysł konkursu, rywalizacja miała charakter czysto rozrywkowy. Dominowały dobre humory, uśmiech, pozytywne radosne emocje. Świąteczny wystrój sali, występ chóru szkolnego oraz prowadząca imprezę pani Jolanta Żurańska -koordynatorka konkursu - przyczyniły się do świątecznego klimatu przedsięwzięcia.

Gratulujemy wszystkim inspiracji artystycznych przy tworzeniu ozdób oraz wiedzy i inteligencji przy rozwiązywaniu zadań i zagadek. Życzymy pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.