Przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w konkursie dotyczącym żywienia i aktywności fizycznej, składającym się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. Efekty pracy obydwu grup oceniało jury w składzie: p. Joanna Kucharska – wicedyrektor, p. Małgorzata Sęczkowska – psycholog szkolny, Weronika Smus – przedstawicielka samorządu uczniowskiego.

Grupa kucharzy z przygotowanych produktów wykonała zdrowy posiłek (sałatkę owocową, bądź warzywną, bądź kanapki – w zależności od wylosowanych wytycznych) oraz nakryła elegancko stół do posiłku.

Grupa do zadań specjalnych rozwiązywała ćwiczenia teoretyczne. Wśród łamigłówek znalazły się m.in.: krzyżówka, ułożenie całodniowego jadłospisu zgodnego z piramidą żywieniową, promocja zdrowego i ekologicznego żywienia czy ćwiczenia wzmacniające określone grupy mięśni.
Odpowiedz, podobnie jak uczestnicy konkursu, co byś zrobił z nadwyżką produktów spożywczych zakupionych dla swojej rodziny? Pamiętaj – NIE MARNUJ JEDZENIA – działaj ekonomicznie i ekologicznie.

Klasyfikacja na podium:

I   miejsce - klasa 3a

II  miejsce - klasa 1d

III miejsce - klasy 1b i 3c

Gratulacje dla wszystkich uczestników. Wasza świadomość zdrowego stylu życia jest na wysokim poziomie.