Literacka gra miejska

Na spotkanie z bohaterami "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupery wyruszyli uczniowie klasy II i III.

Każdy zespół poproszony został o wyznaczenie liderów, którzy stali się przewodnikami klas. Na podstawie otrzymanej mapy, uczniowie wspólnie szukali pięciu miejsc, w których czekały zadania.

Oto niektóre z nich:

B  jak baranek - należało spełnić prośbę Małego Księcia i narysować kredą na asfalcie baranka.

K jak Król - to jeden z bohaterów, którego odwiedził w czasie swej podróży Mały Książe, a wybrany klasowy Król w koronie wydawał polecenia (np. ustawcie się w rzędzie w porządku alfabetycznym).

P jak przyjaźń - po odczytaniu fragmentu książki, każdy uczeń miał napisać na czym polega prawdziwa przyjaźń.

W zabawny sposób i w innych warunkach, niż sala lekcyjna, utrwalaliśmy treść tej pięknej lektury.