Aktualności sportowe

SPORTOWY CZAR PAR

Przedstawiciele pięciu klas wzięli udział w konkursie wiedzy i umiejętności pt. „Sportowy czar par”. Konkurencje sportowe przeplatały się z pytaniami z zakresu wiedzy o sporcie i zdrowiu. Można było wybrać pytania za 1 bądź 3 bądź 5 punktów – zależnie od stopnia trudności. Wszystkie konkurencje wymagały współpracy w zespole. Po jednym bonusowym punkcie otrzymały zespoły klas I d, II c, II d –  w składzie drużyny: dziewczyna i chłopak.

MISTRZOSTWA ŁODZI  W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

W dniu 1 czerwca, prócz radosnego świętowania Dnia Dziecka w SP nr 173, uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Łodzi Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej dziewcząt. Poziom rozgrywek był wysoki, podobnie jak w latach ubiegłych i naszym zawodniczkom trudno było zająć miejsca na podium. 
Paulina Wesół, Nikola Klimczak, Katarzyna Koesilng, Patrycja Urbaniak zagrały na maksimum swoich możliwości. Gratulacje!

zdjęcia

TURNIEJ KWADRANTA

6 czerwca na obiektach KS "Metalowiec" odbył się Gimnazjalny Turniej Kwadranta, w którym wzięli udział reprezentanci naszej szkoły. Wszyscy świetnie się bawili, ale zawodnicy mocno akcentowali również element rywalizacji. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany, a nam udało zająć II miejsce. Gratulacje!!!

zdjęcia


LIGA MISTRZÓW  W ATLAS ARENIE

1 grudnia oglądaliśmy na żywo zmagania dwóch zespołów z grupy E. Doping naszych gimnazjalistów i Pani Pedagog przyczynił się do zwycięstwa PGE Skry Bełchatów 3:0 w meczu z belgijskim Knac Roeselare.

SPORTOWE DWA OGNIE

Reprezentacja dziewcząt wzięła udział w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych w dwa ognie zorganizowanych w Publicznym Gimnazjum nr 35. Należało grać do 10 zbić do dwóch wygranych, zaś ewentualny trzeci set do 5 zbić. W tym roku może nie udało się spektakularnie zwyciężać, ale zabawa była świetna. 

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS I

W turnieju, zgodnie z nazwą, wzięły udział klasy pierwsze, a dokładnie reprezentacje poszczególnych klas. Rozegrano sześć meczy systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych.
Wyniki rywalizacji:
I miejsce  - 1a
II miejsce  - 1b
III miejsce  - 1c
IV miejsce  - 1d 

GRATULACJE!                    zobacz zdjęcia

BIEG ULICĄ PIOTRKOWSKĄ 

Po raz 13-ty wystartowali zawodnicy w tym bieg miejskim, który podzielony został na kilka kategorii. W biegach szkolnych wzięli udział nasi uczniowie: Weronika Smus 3a, Szymon Gajda 1c, Przemysław Kaźmierczak 2a, Damian Kosyl 1b, Mateusz Kowalczyk 1c, Dominik Trzepałkowski 1b, Patryk Wojtczak 1c. 
Wszyscy ukończyli bieg i otrzymali pamiątkowe medale, a Łukasz Maronowski z klasy 1a dopingował gimnazjalnych biegaczy.

zobacz zdjęcia

SIATKARSKI TURNIEJ PAR MIESZANYCH

W maju odbył się turniej siatkówki, w którym udział mogły wziąć pary mieszane - dziewczyna + chłopak. Rozegranych zostało 15 meczy do dwóch wygranych. Do udziału w turnieju włączyli się również nasi przyszli uczniowie z SP nr 70, a także absolwenci.  
Zwycięski zespół tworzyli: Wioleta Wesół i Damian Kosyl z klasy 1b i występowali jaka para z numerem 1.
Pozostałe pary konkursowe: P.Tamaka i D.Trzepałkowski (nr 2), N.Klimczak i M.Szura (nr 3) oraz pary grające poza konkursem: B.Stołowski i D.Woźniak (nr 4), Patrycja z VI klasy SP i P.Kowalski (nr 5), Ł.Maronowski w zmiennym zespole. 

AKTYWNE PRZERWY

Sala gimnastyczna otwiera drzwi podczas długich przerw. Odpoczywaj aktywnie - zapraszamy na 15 minut ruchu o godz.11.30 oraz 12.30. 

Nauczyciele wychowania fizycznego

KIBICUJEMY

W rozgrywkach Orlen Ligi występuje nasz zepół siatkarski - Budowlani Łódź. Dopingujemy im gorąco, by wygrywał poszczególne spotkania. W Atlas Arenie widzeliśmy zmagania łódzkich siatkarek z zespołami: Chemika Police, KSZO Ostrowiec, Pałacu Bydgoszcz.

GRAM FAIR

29 listopada br rozegraliśmy turniej siatkarski pod nazwą "Gram fair" propagujący wzorce zachowań sportowców i kibiców. Zawodniczką "fair play" została Wioleta Wesół z klasy 1b. Budująca się drużyna naszego gimnazjum rozegrała mecze z gospodyniami tj. Gimnazjum nr 46 oraz z drużyną SL "Salos" Łódź. Musimy popracować jeszcze nad techniką, ale również nad psychiczną formą zawodniczek. Gra z innymi drużynami, na obcym boisku bardzo deprymowały debiutujące siatkarki. Z każdym treningiem będzie lepiej! Bądź Fair, graj Fair!

MIĘDZYSZKOLNA RYWALIZACJA

15 października rozegrane zostały Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęło ponad 1,5 tysiąca uczestników, w tym 20 przedstawicieli Gimnazjum nr 2. Równolegle odbyły się sztafety chłopców i dziewcząt na dystansie 10 x 1000m i 10 x 800 m.
Pierwsze zmiany sztafet żeńskich pobiegły znakomicie, co dawało nam wysoką lokatę. Jednakże każde kolejne 800 metrów pokonywane przez nasze biegaczki było wolniejsze, co dało w sumie miejsce w trzeciej dziesiątce. Chłopcy pobiegli wg podobnego scenariusza.

AKTYWNY WYPOCZYNEK

Sezon marszowy rozpoczęty! 13 września liczną grupą piechurów wyruszyliśmy w plener.
Pokonaliśmy trasę: Aleksandria - Sokolniki Las - Emilia. Udało nam się również zintegrować, potrenować, odpocząć na łonie natury oraz nazbierać grzybów. Zapraszamy na kolejne rajdy.

Zobacz galerię zdjęć

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN
-  Polska 30 sierpnia - 21 września 2014

POLSCY SIATKARZE MISTRZAMI ŚWIATA!!!

Historyczne 3:2 w meczu Polska - Brazylia w łódzkiej Arenie!!!

Nasza męska reprezentacja siatkarska zaczyna rozgrywki w grupie A meczem z Serbią na stadionie narodowym w Warszawie. Po wyjściu z grupy znajdziemy się w grupie E i zagramy w Łodzi. Dopingujmy gorąco w duchu fair play!

Bądź na bieżąco i czytaj na stronie Mistrzostw Świata.

TURNIEJ SIATKÓWKI KLAS I

26 maja odbył się rokroczny siatkarski turniej pierwszaków. Rywalizacja była zacięta, szala zwycięstwa przechylała się na dwie strony podczas meczu 1a z 1c. Jednak to klasa 1 b okazała się bezkonkurencyjna. Gratulacje dla wszystkich zawodników. Zadbaliśmy również o ceremoniał - powitania, okrzyki, doping, a przede wszystkim gra z zachowaniem zasad "fair play".

Wyniki:
1 miejsce - klasa I b
2 miejsce - klasa I c
3 miejsce - klasa I a

BIEG ULICĄ PIOTRKOWSKĄ ROSSMANN RUN

24 maja odbędzie się dwunasta edycja Biegu ulicą Piotrkowską. W biegu głównym na 10 kilometrów udział wezmą nasi uczniowie Piotr Janaszkiewicz 3b, Radosław Trzciński 3b, Michał Różalski 3c oraz pan Krzysztof Marciniak. Życzymy powodzenia oraz dobrze naładowanych akumulatorów, by starczył sił i energii od startu do mety. Trzymamy kciuki.

 

Wszyscy panowie podczas przygotowań treningowych do biegu Pietryną. Trzeba trochę potrenować przed 24 maja, kiedy to przebiegną 10 km ulicami Łodzi.


VIII  BIEG  OLIMPIJCZYKÓW - 2014

Termin i miejsce zawodów:
Bieg odbędzie się w parku im. Baden Powella w dniu 26.04.2014r. (sobota) – przy hali MOSiR Łódź ul. Małachowskiego 5/7.                                                                                        
Start – meta: przy hali MOSiR          
10:15 – 10:45 weryfikacja
11:00 – uroczyste otwarcie
11:15 – 1000m szkoły podstawowe
11:35 – 1500m gimnazja
11:50 – 1500m ponadgimnazjalne
12:15 – 3000m bieg nauczycieli

Zainteresowane osoby z ważną legitymacją szkolną mogą zapisywać się u p. Anny Nowakowskiej i p. Krzysztofa Marciniaka do 16.04.2014r. (tj. do środy).

Zobacz wyniki i fotoreportaż.

WF Z KLASĄ

Przystąpiliśmy do Programu "WF z Klasą". Chcemy zachęcić wszystkich uczniów do podejmowania regularnej aktywności fizycznej poprzez wypracowani dobrych, sprawdzonych pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje.

Zadania do wykonania:
1. Sportowy Okrągły Stół (SOS) – organizacja szkolnej debaty dotyczącej udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Porozmawiamy o tym, jakie oczekiwania mają uczniowie, a jakie nauczyciele.
2. Lokalna Akcja Sportowa (LAS) - istotą LAS-u jest włączenie do działań społeczności lokalnej lub innej, zaprzyjaźnionej szkoły. Możemy sami zorganizować sportowe wydarzenie lub aktywnie włączyć się w większą akcję ogólnopolską (np. Polska biega, Polska na rowery).
3. Zadanie do wyboru, którego zakres ustalimy podczas debaty.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga - kliknij.


KONKURSY...

Bieg o długości 42 km nazywamy maratonem, a nazwa pochodzi od starożytnego miasta Maraton. Wiedzieliście? A kto wznowił ruch olimpijski? Wielu z was napisało, że za pierwsze nowożytne igrzyska odpowiadał Pierre de Coubertin. Dzięki staraniom barona w 1896 roku w Atenach rozegrano pierwsze igrzyska ery nowożytnej. Między innymi na podobne pytania należało odpowiedzieć w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Sporcie - Olimpiady.

Wyniki:
I miejsce   Patrycja Barabasz 3b
II miejsce  Weronika Zasławska 3b, Oliwia Spytek 3a, Karolina Kotyńska 3a, Victoria Wilson 3a, Edyta Dębska 3a, Justyna Czyżewska 3a, Marta Kaźmierska 3a
III miejsce Iza Dyktyńska 2b, Angelika Hunker 2b, Aleksandra Stefańska 2b, Marta Skonieczna 3b, Kinga Piotrowska 3a, Natalia Andrzejczyk 3a.

Gratulacje

Dnia 15.stycznia w auli Społecznej Akademii Nauk rozegrany został łódzki finał Konkursu Wiedzy o Sporcie. Uczestnicy w pierwszej części rozwiązywali pisemny test, a zdobywcy największej liczby punktów odpowiadali na pytania konkursowe o różnym stopniu trudności. Nasi przedstawiciele zajęli drużynowo V miejsce. Skład zespołu: Patrycja Bursiak 3c, Katarzyna Smulczyk 3c, Maksymilian Janiszewski 3c, Szymon Orzechowski 3c. Wśród gości - autorów pytań pojawili się m.in.: siatkarka Małgorzata Niemczyk, piłkarz Marek Chojnacki, którzy opowiadali o swojej przygodzie ze sportem.


RUSZMY SIĘ...

W Mikołajkowym Turnieju Sportowym udział wzięło osiem klas. Zawodnicy biegali z workiem piłek jak Mikołaj, skakali na piłkach gimnastycznych niczym na bombkach choinkowych, zbierali prezenty czy też próbowali slalomem dostać się do Laponii, a prócz tego wytężali głowy w konkursach umysłowych. Nie tak łatwo było ułożyć rozsypankę z wyrazów i odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego Mikołaj na nadwagę?". Choć wielu zapisało poprawnie na karcie odpowiedzi: "Bo się źle odżywia". Rywalizacja była zacięta, ale przede wszystkim zabawna. Dopiero po dogrywce udało ustalić się kolejność zespołów klasowych na podium.

Wyniki turnieju:

I miejsce     3c

II miejsce    1b

III miejsce   3b

 

Zobacz galerię zdjęć z turnieju

KIBICUJEMY...

Wczoraj, tj. 26 listopada podziwialiśmy świetną grę naszego absolwenta - ADAMA TERKI -
siatkarza grającego na pozycji Libero z numerem 4 w zespole AKS UŁ Łódź.
Akademicy z Łodzi w sobotnim spotkaniu wygrali 3:0 z zespołem Salos Ostrów Wielkopolski.

ZAPRASZAMY... AKTYWIZUJEMY...

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Trwają rozgrywki w siatkówkę plażową systemem brazylijskim.

Zgłoszone zespoły:
Dawid Dzikowski/Sebastian Cieślak
Victoria Wilson / Adrian Dopieralski
Kamila Wesół/Weronika Zasławska
Marta Stasiak/Natalia Szustak
Robert Kaźmierski/ Wiktor Wasilewski
Aleksandra Kuta/ Klaudia Kaźmierska
Patryk Chyży/ Adam Białkowski
Piotr Olejnik/Kamil Kacprzak.

 

Klasyfikacja końcowa rozgrywek:

I miejsce    Victoria Wilson/Adrian Dopieralski

II miejsce   Marta Stasiak/Natalia Szustak

III miejsce Dawid Dzikowski/Sebastian Cieślak

IV miejsce Robert Kaźmierski/Wiktor Wasilewski

 

Gratulacje

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS PIERWSZYCH

Dnia 23 maja 2013 r. odbył się siatkarski turniej dla uczniów i uczennic klas pierwszych. Drużyny, zgodnie z regulaminem, były koedukacyjne. Mimo zaciętej rywalizacji, zasady fair play były respektowane i przestrzegane. Kibice każdego zespołu spisali się na medal. Złoty medal! Klasyfikacja końcowa tegorocznych rozgrywek:

I miejsce - I a
II miejsce - I b
III miejsce - I c

GRATULACJE DLA SPORTOWCÓW I KIBICÓW

VII BIEG OLIMPIJCZYKÓW '2013

        W minioną sobotę 27.04.2013 roku w parku przy ul. Małachowskiego odbył się VII Bieg Olimpijczyków. Startowali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele naszego gimnazjum. 

Aleksandra Kuta 1b, Weronika Zasławska 2b, Katarzyna Smulczyk 2c, Maksymilian Janiszewski 2c, Piotr Janaszkiewicz pobiegli na dystansie 1500 m. Warto było podjąć wyzwanie, by poznać swoje możliwości, pokonać zmęczenie oraz poznać łódzkich olimpijczyków.

W biegu nauczycieli wzięli udział Pan Krzysztof Marciniak i Pan Łukasz Góral zajmując odpowiednio III i IV miejsce.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczali znani sportowcy i olimpijczycy: Barbara Niemczyk, Mieczysław Nowicki, Małgorzata Pskit, Piotr Kędzia, Zygfryd Kuchta, Lucyna Krawcewicz, Teresa Andrzejewska, Małgorzata Niemczyk.

Gratulujemy biegaczom oraz zachęcamy do biegania w czasie wolnym.


Zobacz galerię zdjęć.

MECZ FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO

     W sobotnie popołudnie w Atlas Arenie grupa uczniów naszego gimnazjum miała okazję zobaczyć reprezentację Polski w rozgrywkach futbolowych z utytułowaną drużyną Szwecji. W pierwszej i drugiej kwarcie przeciwnicy zdobyli punktów 13 a my 8. Mimo dopingu kibiców w dalszej części meczu bardziej doświadczony zespół pokazał swoją przewagę i finalny wynik meczu Polska vs Szwecja 14 : 27.

   Mieliśmy również okazję podziwiać występy uroczych cheerleaderek oraz zobaczyć jak swoje umiejętności futbolowe w przerwie meczu demonstruje Jankes z Radia Eska.

Futbol amerykański to jeszcze mało popularna dyscyplina w Polsce, ale mamy już i drużynę reprezentacyjną i rozgrywki ligowe. Chcesz dowiedzieć więcej o sporcie kliknij

I KROK ZAPAŚNICZY

W naszej szkole odbył się Jubileuszowy Wojewódzki Turniej Pierwszego Kroku z okazji 40-lecia sportu zapaśniczego w SP 20 i Gimnazjum nr 2. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, trenerów, zawodników oraz młodych adeptów mini zapasów i sumo.

Dowiedz się więcej : tutaj bądź tutaj

  • Pani dyrektor Maria Dyhdalewicz i senator Maciej Grubski

Poniżej znajduje się artykuł z oficjalnej strony Maciej Grubskiego www.grubskimaciej.pl Warto przeczytać! Pan Senator był był gościem w naszej szkole podczas Turnieju.

Zapasy zupełnie niedocenione przez władze Łodzi

Z senatorem Maciejem Grubskim rozmawia Dariusz Kuczmera

 

Zapasy to dyscyplina sportu szczególnie bliska Pańskiemu sercu. Każdy wie, że senator Maciej Grubski wyczynowo uprawiał zapasy, był w reprezentacji Polski. Nie dziwi więc, że dużą wagę przywiązywał Pan do miłej uroczystości - jubileuszu 40 lat sportu zapaśniczego w szkole przy ul. Jaracza w Łodzi. Był Pan jednak w niedzielę rozczarowany postawą urzędników miejskich...

To prawda, że zapasy są bliskie memu sercu, ale niestety, uroczystość, która miała być świętem dla całego środowiska została zepsuta przez władze Łodzi. Ludzie zapasów pracują 40 lat z dziećmi, mają swoje wyjątkowe święto, zasłużyli na ciepłe słowa bezpośrednio od najwyższych władz, ale nic takiego nie miało miejsca. W ramach docenienia ich postawy urząd reprezentuje jakiś czwarty garnitur.

Może nikt inny z władz miasta nie miał czasu, by uświetnić swą obecnością jubileuszową uroczystość?

Proszę nie żartować, takie wydarzenie powinno być podkreślone obecnością osób ważnych. To należy do ich obowiązków. Ale widać, że wydziały sportu i edukacji mają gdzieś pracę takich osób jak bracia Górscy.

Jerzy Górski ze Szkołą Podstawową nr 20, a następnie z Gimnazjum nr 2 związany jest od 40 lat. Jest współzałożycielem Szkoły Zapaśniczej i twórcą programu minizapasów. Jacek Górski z łódzką szkołą jest związany od 30 lat.

Osiągnięcia Jerzego i Jacka Górskich możnaby wyliczać w nieskończoność. To bardzo zasłużeni ludzie.

Z czego dziś słynie Szkoła Podstawowa nr 20 i Gimnazjum nr 2 przy ul. Jaracza 26?

To mekka sportu olimpijskiego, jakim są zapasy w Łodzi. Jerzy i Jacek Górscy przez 40 lat pracy, trzeba dodać, że przy przychylności kolejnych kierownictw szkół, przetrenowali tysiące dzieciaków. Każdemu, kto chciał poznać, na czym polegają zapasy, poświęcali swój cenny czas, tłumaczyli, pracowali, trenowali i wychowywali. W ten właśnie sposób wychowali mistrzów na poziomie mistrzostw Polski i Europy. Wyciągnęli z bram niejedną zabłąkaną duszę. To poświęcenie też powinno być docenione przez władze. Ta szkoła zabiera dzieciaki z takich ulic Łodzi jak: Wschodnia, Jaracza, Włókiennicza. To samo mówi za siebie. Dla wielu młodych ludzi zapasy stały się nową szansą na nowe życie.

Czyli miasto w ogóle szkole i trenerom nie pomaga?

Tak nie można powiedzieć, są określone środki, ale od lat coraz mniejsze. Urzędnik każdego z instruktorów traktuje jak pasjonata, najlepiej gdyby pracował bez pieniędzy. A tak niestety dziś już się nie da.

I wracamy do starego problemu miasta, bo wciąż nie ma w Łodzi pomysłu na sport w szkole. Zgadza się Pan z taką teorią?

Urzędnicy wydziałów miejskich idą na łatwiznę, sypną co jakiś czas groszem na sport profesjonalny i już nie mają wyrzutów sumienia. Potem próbują grzać się w świetle jakiegoś wyniku. To pokazuje, że nic przez lata do nich nie dotarło. Aby był w przyszłości wynik sportowy, muszą być realizowane podstawy. Muszą być pieniądze wspierające takich trenerów jak bracia Górscy. Bez tego nasz ogląd sportu zdominują tylko tzw. kopacze. A co z przyszłymi olimpijczykami? Bez stworzenia odpowiedniego klimatu dla rozwijania talentów, niczego nie osiągniemy.

Czego Pan dziś oczekuje?

Wierzy Pan jeszcze, że cokolwiek, o czym tutaj rozmawiamy może się zmienić na lepsze? Na jakiej podstawie można być optymistą?

Nie uwierzę po tylu latach walki i braku jej efektów, że urzędnik miejski rozumie, ile złego może wyrządzić swoimi błędnymi decyzjami. Jak bardzo szkodzi zaniechaniem, takim jak nieobecność notabli miejskich na niedzielnym jubileuszu. Może prościej będzie zaapelować o pieniądze na nową siłownię na potrzeby uczniów i sportowców z Gimnazjum nr 2. Nie ma na czym już trenować. Zobaczymy, czy takie życzenia mają dziś sens...

Źródło: Polska Dziennik Łódzki, str. 31, 20.11.2012